logo-3

بهترین زمان ایزوگام پشت بام

بهترین زمان ایزوگام پشت بام یکی سوالات رایج و مهم  است که چه فصلی برای نصب ایزوگام مناسب است؟ موضوع بهترین زمان ایزوگام پشت بام بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا اگر ایزوگام در زمان و فصل مناسب نصب نشود دچار آسیب دیدگی می شود. اما اگر در زمان مناسب ایزوگام را نصب کنید ایزوگام طول عمر مفید و بیشتری دارد.

 فصل نصب ایزوگام از موارد بسیار موثر است که باید به طور جدی به آن دقت کنید. علاوه بر آن ماه نصب و شرایط ساختمان نیز در کنار آن اهمیت دارد. برای اینکه فصل مناسب برای نصب ایزوگام را انتخاب کنید باید معیار های مختلفی را مد نظر قرار دهید. دلایل زیر نشان می دهد که برخی فصل های سال برای نصب ایزوگام مناسب تر است.

  • نصب ایزوگام پیش از فصل بارش برای جلوگیری از چکه سقف
  • زمانی که دمای هوا برای نصب ایزوگام مناسب است.
  • زمانی که بارش صورت نگرفته و سطح بام خشک است و تا مدتی برای اینکه نصب ایزوگام موفقیت آمیز باشد بارش پیش بینی نشود.

چطور بهترین زمان ایزوگام پشت بام را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین زمان ایزوگام پشت بام ، مد نظر قرار دادن این معیار ها باید ماه های انتهایی فصل تابستان را برای نصب ایزوگام انتخاب کنید. اینکه چه فصلی برای نصب ایزوگام مناسب است موضوع مهمی در این باره است. ماه های انتهایی فصل تابستان تمامی این شرایط و معیار ها را دارد و مناسب است. از این رو بسیاری از افراد برای نصب ایزوگام ماه های مرداد و شهریور را انتخاب می کنند.

هنگام نصب ایزوگام به این نکته بسیار ضروری توجه کنید که در زمان نصب ، سطح مورد نظر می‌بایست کاملاً خشک باشد تا ایزوگام به خوبی روی سطح بچسبد و ایزوگام طبله نشود. در واقع نکات زیادی در هنگام نصب ایزوگام وجود دارد که می بایست به آن توجه داشته باشید.

بهترین زمان ایزوگام پشت بام
بهترین زمان ایزوگام پشت بام

آیا پشت بام خیس را می شود ایزوگام نصب کرد؟

بسیاری از افراد برای نصب ایزوگام ممکن است این سوال در ذهن شان ایجاد شود که « آیا پشت بام خیس را می توان ایزوگام کرد؟» قبل از نصب ایزوگام در لایه زیرین در صورتی که از بتن و مصالح دیگر برای شیب بندی استفاده شده انتظار می رود که پس از خشک شدن کامل سطح و از بین رفتن رطوبت آن اقدام به نصب ایزوگام کنید.
اگر رطوبت در زیر ایزوگام باقی بماند باعث میشود که ایزوگام زودتر خراب شود و در نهایت هزینه های صرف شده برای خرید و نصب آن هدر می رود. بنابراین با وجود خیسی پشت بام نمی توان ایزوگام نصب کرد. علاوه بر توجه به فصل مورد نظر برای نصب ایزوگام می بایست دمای هوا و شرایط جوی منطقه را در نظر بگیرید. از ایزوگامی که مناسب به شرایط جوی منطقه است استفاده کنید تا کارایی بهتری داشته باشد.

آیا در سرما می شود ایزوگام نصب کرد؟

 نصب ایزوگام در تمامی فصل های سال امکان پذیر است. در مواقعی که سقف به دلیل خرابی چکه میکند می بایست در کمترین زمان ممکن ایزوگام ترمیم و یا تعویض شود.
برای نصب ایزوگام در فصل سرد و یا فصل زمستان لازم است که از ایزوگام زمستانی استفاده کنید که در دمای سرد امکان چسبندگی را داشته باشد. بنابراین کسانی که می خواهند بدانند که در زمستان ایزوگام کنند خوب است یا خیر باید گفت که فصل زمستان ایزوگام مخصوص به خود را دارد. موضوع دیگر که در ادامه به بررسی آن می پردازیم این است که؛ «تو سرما میشه ایزوگام نصب کرد؟» پاسخ این است که نصب ایزوگام در سرما وابسته به نکاتی است تا ایزوگام در این هوا دچار ترک خوردگی نشود.

تابستان بهتر است برای نصب ایزوگام یا زمستان؟

در فصل سرما و هوای سرد شرایط نگهداری و بازکردن ایزوگام نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. موضوع« تابستان بهتر است برای نصب ایزوگام یا زمستان؟» نیز ممکن است برای برخی افراد جای سوال باشد. به طور معمول نصب ایزوگام در فصل زمستان توصیه نمی شود. بیشتر کارشناسان برای نصب ایزوگام در پشت بام فصل تابستان را توصیه می کنند.
دلیل آن این است که نصب ایزوگام نباید در هنگام بارندگی و شرایط نامساعد جوی انجام شود. اما با وجود پایین بودن متراژ مورد نظر و یا تعمیر ایزوگام نصب آن بلامانع است. اما با وجود چنین شرایطی نیز لازم است نکات ضروری را مد نظر قرار دهید. همانطور که در این مطلب اشاره کردیم نصب ایزوگام در زمستان شرایط و ضروریاتی دارد که در ادامه بیشتر به بررسی آن می پردازیم.

عایق بندی ستون و ایزوگام در فصل زمستان

نصب ایزوگام در زمستان بسته به یکسری جزئیات و نکات مهم می باشد. مهمترین نکاتی که برای عایق بندی ستون و ایزوگام در فصل زمستان باید رعایت کنید شامل این موارد است.

  • نصب ایزوگام در هوای بارانی و برفی توصیه نمی شود.
  • با بالا بودن درجه دمای هوا سعی کنید اقدام به نصب ایزوگام کنید
  • نصب صحیح ایزوگام در فصل زمستان به حجم بالایی از غیر نیاز دارد.
  • در صورتی که نم و رطوبت در سطح وجود داشته باشد می بایست به طور کامل از بین برود و خشک شود.
  • در هنگام نصب هر تکه از ایزوگام می‌بایست بند کشی انجام شود.

کدام فصل برای نصب ایزوگام مناسب است؟

در پاسخ به سوال « چه فصلی برای نصب ایزوگام مناسب است؟» می توان گفت که بهترین فصل برای نصب ایزوگام و عایق های رطوبتی دیگر فصل تابستان است. در فصل تابستان و هوای گرم دمای هوا باعث میشود تا لایه های ایزوگام ذوب شوند و چسبندگی بهتری داشته باشند. علاوه بر آن نور مستقیم آفتاب به سطوح، رطوبت و نم را از بین میبرد. بارندگی کم در فصل تابستان باعث شده تا در روند نصب ایزوگام مانعی وجود نداشته باشد. بنابراین ماه‌های مرداد، شهریور و مهر بهترین زمان برای نصب ایزوگام است.
در این ماه های سال به دلیل بالا بودن دمای هوا و خشک بودن سقف پشت بام نصب ایزوگام بهتر انجام میشود. ممکن است برای برخی افراد این سوال نیز به وجود بیاید که به دلیل عدم بارندگی و خشک بودن سقف پشت بام و با توجه به گفته های این مطلب نصب ایزوگام بر روی سطح خشک امکان پذیر است؟

بخترین دما برای نصب ایزوگام

در پاسخ به این سوال می گوییم که علاوه بر اینکه خشک بودن سطح پشت بام برای نصب ایزوگام ضروری است سردی هوا نیز در این موضوع اهمیت دارد. در صورتی که در دمای سرد هوا اقدام به نصب ایزوگام کنید هوای سرد باعث خشک شدن و شکنندگی آن می شود و همچنین ممکن است آسیب هایی به ایزوگام وارد شود. بنابراین نتیجه می گیریم که تنها خشک بودن سطح مورد نظر دلیل کافی برای موقعیت مناسب نصب ایزوگام نیست. علاوه بر خشک بودن سطح می بایست به دمای هوا نیز توجه کرد. مناسب ترین دما برای نصب ایزوگام ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد است.

پویان

پویان هستم . کارشناس فروش شرکت عایق پویان که از سال 1380 در زمینه فروش و نصب ایزوگام فعالیت دارم .
ضمن نوشتن مطالب کاربردی برای سایت آماده پاسخگویی به سئوالات شما نیز هستم .

همه نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید