logo-3

7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین ایزوگام

انتخاب و نصب بهترین ایزوگام برای پشت بام یا هر نوع عایق کاری ، تضمین دوام آن برای سالهای طولانی است .  یکی از بهترین و کاربردی ترین عایق های رطوبتی در بازار، ایزوگام است. تنوع در تولید و عرضه این محصول باعث شده تا همیشه این سوال برای کاربران وجود داشته باشد که بهترین ایزوگام بازار چیست ؟ در ادامه به بررسی ویژگی ها و معرفی بهترین ایزوگام بازار و برندهای پرطرفدار آن خواهیم پرداخت.

بهترین ایزوگام کدام است؟

بهترین ایزوگام به صورت مستقیم به کیفیت مواد اولیه ای بستگی دارد که در ساخت آن به کار رفته است. بعد از نوع و کیفیت مواد اولیه، ویژگی های این محصول و نصب درست آن است که باعث ماندگاری بالای آن می شود. به همین دلیل مجموعه ای از مشخصات و ویژگی های این محصول در کنار هم باعث شده تا برخی از برندهای تولید کننده ایزوگام به عنوان بهترین نوع محصول در بازار شناخته شوند. با بررسی ویژگی های استاندارد ایزوگام ها می توان جواب سوال بهترین ایزوگام چیست را به راحتی داد.

ویژگی های بهترین ایزوگام

بهترین ایزوگام باید بتواند از نفوذ رطوبت به مکان مورد نظر جلوگیری کند و از ماندگاری مناسب نیز برخوردار باشد. با توجه به این موارد که مهمترین نیازهای کاربران به شمار می آیند، یک ایزوگام خوب و استاندارد باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

1. مواد اولیه ایزوگام :

در ساخت بهترین نوع ایزوگام‌ها باید از قیر به اندازه مناسب و همچنین لایه های تیشو، پلی استر و لایه فویل آلومینیومی استفاده شود. رعایت این استانداردها باعث می شود تا ایزوگام دارای کیفیت بالایی بوده و عملکرد خوبی در برابر نفوذ رطوبت و آب داشته باشد.

2. ضخامت ایزوگام :

رعایت ضخامت استاندارد در ساخت ایزوگام ها باعث کیفیت و کارایی بالای این محصول می شود. حداقل ضخامتی که در ایزوگام باید به کار رفته باشد، 4 میلیمتر است. محصولاتی که ضخامت آنها کمتر از این مقدار است از کیفیت لازم برخوردار نخواهند بود و برای استفاده پیشنهاد نمی شود.

3. وزن ایزوگام :

وزن مناسب و استاندارد در ایزوگام به دلیل استفاده از مواد اولیه مناسب در ساخت این محصول می باشد. استاندارد بودن وزن ایزوگام به صورت مستقیم روی کیفیت و کارایی آن تاثیرگذار است.

4 . تعداد لایه های به کار رفته در ایزوگام :

یکی از مهمترین ویژگی های بهترین نوع ایزوگام تعداد لایه های به کار رفته در آن است. این محصول با توجه به تعداد لایه هایی که در آن به کار می رود، در دسته بندی های ایزوگام تک لایه، دو لایه و سه لایه قرار می گیرد. در نمونه های تک لایه از پلی استر استفاده می شود. در نمونه های دو لایه علاوه بر پلی استر از یک لایه الیاف تیشو نیز استفاده می شود. ایزوگام های سه لایه نیز به صورت سفارشی و با ماندگاری بالا از مواد مختلف و مقاوم ساخته می شوند.

5. قابلیت نصب روی سطح های مختلف :

بهترین نوع ایزوگام باید دارای قابلیت نصب روی سطوح مختلف را داشته باشد. امکان نصب ایزوگام های با کیفیت روی سطوح مختلف سیمانی، چوبی، آسفالتی و…وجود دارد.

5. ماندگاری و طول عمر بالای ایزوگام:

رعایت استانداردهای لازم در ایزوگام ها باعث می شود تا عمر مفید آنها بالا رود. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین رعایت ضخامت استاندارد در این محصولات باعث می شود تا این محصول بعد از نصب برای مدت زمان طولانی سالم بماند.

7. قیمت عرضه مناسب :

بهترین نوع ایزوگام ها که دارای کیفیت و ماندگاری بالایی هستند در مقایسه با برخی از نمونه های معمولی از قیمت عرضه بالاتری برخوردارند. ولی طول عمر بالای این محصولات و مقاومت آنها در برابر نفوذ آب و رطوبت که مانع از ایجاد خسارت در ساختمان ها می شود، باعث به صرفه بودن آنها شده است.

بهترین ایزوگام برای پشت بام
بهترین ایزوگام برای پشت بام

 بهترین نوع ایزوگام دلیجان

شرکت عایق پویان به عنوان نمایندگی ایزوگام دلیجان در تهران ، یکی از عرضه کننده های بهترین نوع ایزوگام دلیجان در بازار عرضه می باشد. این نوع از ایزوگام دارای تنوعی بالا در ابعاد، ضخامت و لایه های تشکیل دهنده می باشد. کیفیت بالای مواد اولیه در ساخت این نوع از ایزوگام باعث شده تا مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت را داشته باشد. این نوع از ایزوگام در انواع مختلف و با رنج های قیمتی گوناگون توسط مجموعه عایق پویان عرضه می شود. ویژگی ها و مشخصات این محصول باعث جلب رضایت درصد بالایی از کاربران بعد از استفاده شده است.

بهترین برندهای تولید کننده ایزوگام

در حال حاضر بهترین مارک ایزوگام با نام دلیجان در بازار عرضه می شود که البته دارای نام های مختلفی نیز می باشند. ولی به صورت کلی و برای اطلاع کاربران از بهترین نمونه های ایزوگام دلیجان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ایزوگام بام گستر دلیجان ثبت 117
  • ایزوگام سراپوش دلیجان ثبت 242
  • ایزوگام سپهر گستر دلیجان ثبت 125
  • ایزوگام پشم شیشه ایران LA4

بهترین ایزوگام دلیجان از بین نمونه هایی که گفته شد، بام گستر دلیجان ثبت 117 می باشد. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک در ساخت این نوع از ایزوگام باعث مقاومت بالای آن نسبت به سایر نمونه ها شده است. روکش فویل به کار رفته در این نوع ایزوگام در برابر تابش آفتاب از مقاومت بالایی برخوردار است. اگرچه تمام محصولات برند دلیجان دارای کیفیت و ماندگاری بالایی هستند ولی نمونه های بام گستر برای کسانی پیشنهاد می شود که دنبال بهترین برند ایزوگام هستند. برای اطلاع از قیمت و موجودی محصول و جواب سوال ایزوگام چه مارکی خوبه؟ می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

اهمیت خرید بهترین ایزوگام برای پشت بام

استفاده از بهترین ایزوگام برای قسمت هایی از ساختمان ها مثل پشت بام ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چون اگر از بهترین نصاب برای نصب ایزوگام استفاده شود ولی کیفیت ایزوگام استاندارد و مناسب نباشد، بعد از اولین بارندگی می توان به نتایج کار و خسارتی که به ساختمان ها وارد شده است پی برد. انتخاب بهترین ایزوگام برای پشت بام باعث می شود تا از نفوذ رطوبت و آب به ساختمان ها برای مدت زمان طولانی جلوگیری شود. چون این ایزوگام ها از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند و دارای مقاومت و ماندگاری بالایی می باشند.

افرادی که بهترین نوع ایزوگام را برای قسمت پشت بام یا سقف انتخاب می کنند از ایجاد مشکلات احتمالی که باعث به وجود آمدن خسارت در ساختمان ها می شود، جلوگیری می کنند. مواردی مثل قیمت ارزان برخی از ایزوگام ها باعث می شود تا گروهی از افراد اقدام به خرید آنها کنند. ولی باید در نظر داشت که در اولین بارندگی احتمال نفوذ آب به پشت بام وجود دارد. خسارتی که در اثر نفوذ آب به ساختمان ها وارد شده به هزینه اولیه اضافه می شود. به همین دلیل بهتر است در انتخاب ایزوگام استاندارد دقت و توجه لازم را داشت. خرید ایزوگام ارزان و بی کیفیت می تواند هزینه های بالایی را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

8 نشانه برای تشخیص بهترین ایزوگام پشت بام

برای تشخیص بهترین ایزوگام بهتر است نسبت به برخی از مشخصات و ویژگی های محصولی اطلاعات لازم را کسب کرد. کسب اطلاعات کافی در این زمینه باعث می شود تا هنگام خرید این محصول با آگاهی بالا اقدام کرد. برخی از مشخصات بهترین نمونه های ایزوگام شامل موارد زیر می باشند.

1 . قدرت کششی بالا یکی از ویژگی های مهم در ایزوگام های با کیفیت است. بهترین نمونه های ایزوگام باید دارای قدرت کششی بالایی بوده و در برابر کشش بالا مقاومت و ماندگاری لازم را داشته باشند.

2 . یک ایزوگام با کیفیت باید هنگام تا شدن از مقاومت لازم برخوردار بوده و خیلی راحت شکسته نشده و یا ترک نخورد. برای بررسی کیفیت محصول می توان این مورد را هنگام خرید به راحتی بررسی کرد.

3 . در ایزوگام های استاندارد و با کیفیت باید علامت استاندارد و تاریخ تولید محصول روی بسته بندی آن درج شده باشد.

4. مقاومت بالای ایزوگام های با کیفیت در برابر دماهای خیلی سرد و زیر صفر یکی دیگر از روش های تشخیص کیفیت و ماندگاری این محصولات است.

5. یک ایزوگام با کیفیت باید در برابر دمای بالای گرما نیز ماندگاری لازم را داشته باشد.

6. نقطه اشتغال در ایزوگام های با کیفیت نیز مهم بوده و معمولا 250 درجه سانتی گراد در نظر گرفته می شود.

7. علاوه بر رطوبت و بارندگی، ایزوگام های با کیفیت باید در برابر گاز و مواد شیمیایی نیز مقاومت لازم را داشته باشند.

8. استفاده از روکش های آلومینیومی در ایزوگام های با کیفیت باعث محافظت ساختمان ها در برابر نور آفتاب می شود.

سخن آخر

توجه به تمام این موارد هنگام خرید ایزوگام ها باعث می شود تا محصولی مناسب و استاندارد را با توجه به نیاز خود خریداری کرد. انتخاب بهترین نوع ایزوگام برای کسانی که نسبت به مشخصات یک ایزوگام خوب اطلاعات درستی ندارند کار راحتی نیست. در چنین شرایطی توصیه می شود از افراد متخصص و کارشناس که فعال در این حوزه هستند، راهنمایی گرفت.

مراکز فروش مختلفی امروزه در کشور فعالیت می کنند که می توانند کاربران خود را با توجه به نیاز و بودجه ای که دارند، راهنمایی کنند. مجموعه عایق پویان عرضه کننده بهترین نمونه های ایزوگام در بازار می باشد. علاوه بر فروش محصولات، مشاوره قبل از خرید توسط کارشناسان مجموعه نیز از جمله خدماتی است که توسط این مجموعه ارائه می شود.

مشاوره و خرید بهترین ایزوگام از نمایندگی ایزوگام در تهران 

پویان

پویان هستم . کارشناس فروش شرکت عایق پویان که از سال 1380 در زمینه فروش و نصب ایزوگام فعالیت دارم .
ضمن نوشتن مطالب کاربردی برای سایت آماده پاسخگویی به سئوالات شما نیز هستم .

همه نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *