logo-3

بهترین ایزوگام برای مناطق سردسیر

ایزوگام برای مناطق سردسیر همانطور که از نامشان پیداست، معمولا در مناطق سردسیری از آن ها استفاده می‌ شود. این ایزوگام ها مشخصاتی دارند که می توانند در ساخت و تولید آن ها به عنوان عوامل مهمی در نظر گرفته شوند.
در زمان خرید باید به این مشخصات توجه داشته باشید. ایزوگامی برای مناطق سردسیر مناسب می باشد که تمام استاندارد های لازم برای استفاده در این مناطق را داشته باشد.

به طور کلی می توان گفت بهترین نوع ایزوگام برای مناطق سردسیر، ایزوگام هایی می باشند که از قیر پالایشگاهی، پلیمر های اصلاح کننده‌ AAP، SBS و BPE می ‌باشند.

ویژگی های ایزوگام برای مناطق سردسیر

ایزوگام های مناطق سردسیر دارای ضخامت و وزن استاندارد و مقاومت بالا در برابر سرما می باشند؛ زیرا در ساختار آن ‌ها از تیشو و پلی استر بسیار متراکم استفاده شده.
خوب است بدانید که نوع با کیفیت و مرغوب این نوع ایزوگام ها، چربی یا سیاهی روی دست باقی نمی ‌گذارند. ایزوگام مناطق سردسیری در دمای بسیار پایین از خود مقاومت بالایی نشان می‌ دهند. این در حالی است که ایزوگام‌ های معمولی در دمای پایین شکننده شده و آسیب می ‌بینند.

برخی از ویژگی هایی که ایزوگام های مناطق سردسیر باید داشته باشند عبارتند از:

–  ایزوگام های مرغوب سردسیری بوی نامطبوعی نداشته و دارای ظاهری شفاف می باشند
– وزن ایزوگام های سردسیری 40 کیلوگرم بوده و ضخامت آن ها بیشتر از 3.5 میلی متر می باشد.
– ایزوگام های مرغوب سردسیری همانطور که گفتیم در هنگام لمس کردن آن ها هیچگونه اثری بر روی دست و لباس شما باقی نمی گذارند.
–  ایزوگام های سردسیری در دما های پایین مقاوت خود را حفظ کرده و هیچگونه آثار ترک خوردگی و شکستگی بر روی آن ها ایجاد نمی شود.

ایزوگام برای مناطق سردسیر
ایزوگام برای مناطق سردسیر

بهترین نوع ایزوگام برای مناطق سردسیری

ایزوگامی که برای مناطق سردسیری مناسب است باید دارای مشخصات خاص و متمایزی از سایر ایزوگام‌‌ ها باشد تا بتوان در شرایط آب و هوایی سرد از آن به بهترین نحو استفاده کرد.
در نظر داشته باشید که ایزوگام های مناطق سردسیری باید طول عمر کافی و مناسب را داشته باشند و پس از مدت کوتاهی دچار مشکل و خرابی نشوند. علاوه بر آن قیر به کار رفته در این ایزوگام ها، سبب می‌شود تا لایه ‌های آن در برابر عوامل محیطی مانند دمای پایین، مقاومت کافی را داشته باشند.

برخی از مشخصات ایزوگام مناسب برای مناطق سردسیری عبارتند از:

– قیر تولید شده برای ساخت این ایزوگام باید کیفیت بالایی داشته و مرغوب باشد.
– در ساختار قیر از پلیمر های مخصوص استفاده شده باشد.
– برای تولید این ایزوگام ها، از مواد اولیه مرغوب و روکش استفاده شود.
– توصیه می شود ایزوگامی که تهیه می کنید از ضمانت کارخانه تولید کننده برخوردار باشد.
– در هنگام انتخاب ایزوگام اطمینان حاصل کنید که ایزوگام مورد نظر دارای تاییدیه فنی آزمایشگاه باشد و علامت آن بر روی آن وجود داشته باشد.

تست کیفیت ایزوگام برای مناطق سردسیر

ایزوگامی که قصد دارید از آن در مناطق سردسیر استفاده کنید باید درجه نرمی بالایی داشته باشند تا در برابر کاهش دما شکننده و آسیب پذیر نباشند.
جهت تست ایزوگام برای مناطق سردسیری کافی است به مقدار ۲۰ سانتی متر مربع از آن را برش داده و به مدت دو و نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید. پس از گذشت این زمان آن را خارج کرده و از وسط تا کنید. در صورتی که ایزوگام ترک برداشت و شکست، استفاده از این نوع ایزوگام برای مناطق سردسیر با دما های پایین توصیه نمی‌ شود و باید از نوع دیگری استفاده کنید.
اما در صورتی که ایزوگام پس از قرار دادن آن در فریزر دوام بالایی در برابر فشار و تاخوردگی از خود نشان دهد، قابل استفاده در مناطق سردسیر با دما های بسیار پایین می باشد. از این رو توجه و دقت در هنگام خرید و انتخاب ایزوگام، شما را از پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر و نصب مجدد ایزوگام نجات می دهد.

به طور کلی، اگر در مناطق سردسیر کشور سکونت داشته و قصد عایق کاری یا ایزوگام کاری دارید، باید از ایزوگام برای مناطق سردسیر استفاده کنید. این ایزوگام های همانطور که در طول مطلب گفتیم در برابر دمای پایین مقاومت بالایی دارند و اجازه نمی دهند در هوای بارانی و دمای پایین خسارتی به ساختمان شما وارد شود.
علاوه بر آن، در برخی مواقع پیشنهاد می ‌شود که در مناطق سردسیر از لایه‌ های عایقی مانند ژئو ممبران نیز استفاده کنید. البته استفاده از لایه ‌های عایق بستگی به سلیقه‌ی شخصی مشتریان دارد و شما با توجه به سلیقه‌ و انتخاب خود می‌ توانید از این لایه ‌های عایق استفاده کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را با ایزوگام های مناطق سردسیر و نکات مربوط به آن ها آشنا کنیم.
برای مشاوره و خرید ایزوگام برای مناطق سردسیر ، با عایق پویان تماس بگیرید. 

پویان

پویان هستم . کارشناس فروش شرکت عایق پویان که از سال 1380 در زمینه فروش و نصب ایزوگام فعالیت دارم .
ضمن نوشتن مطالب کاربردی برای سایت آماده پاسخگویی به سئوالات شما نیز هستم .

همه نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *