logo-3

مرکز خدمات قیرگونی در تهران 40 سال سابقه

شرکت عایق پویان ، بیش از 40 سال در عابق کاری و خدمات قیرگونی در تهران سابقه داشته و تاکنون عابق کاری بسیاری از بناهای تجاری و مسکونی و صنعتی را با قیر و گونی یا انواع ایزوگام ، بر عهده داشت است.
برای مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق کاری و خدمات قیرگونی در تهران ، با عایق پویان تماس بگیرید.

عایق پویان مرکز خدمات قیرگونی در تهران

* عایق کاری و ارائه خدمات قیروگونی ساختمان با 40 سال سابقه
* قیرگونی کاری سرویس بهداشتی – پشت بام – استخر و…
* آماده همکاری با انبوه سازان محترم 
* اجرای عایق کاری با بالاترین کیفیت 

جهت اطلاع از قیمت قیروگونی در تهران ، با ما تماس بگیرید.

امروزه از قیر و گونی برای عایق کاری قسمت های مختلف یک ساختمان مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، پشت بام و غیره استفاده می شود. به طور کلی قیر و گونی دو نوع ماده شیمیایی می باشند که برای ساخت و ساز و رفع نواقص ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

قیر و گونی چیست؟

قیر یک ماده سیاه و لجنی است که از نفت خام تولید می شود و به عنوان یک روغن طبیعی برای آب بندی، ایجاد پوشش، چسباندن استفاده می شود. در طرف دیگر گونی نیز یک ماده لجنی می باشد که خشک شدن پسماند های حرارت دیده تولید می شود و به عنوان یک پوشش ضد آب، عایق حرارت، عایق صوت و همچنین برای جلوگیری از نفوذ هوا به کار برده می شود.
قیر و گونی را می توان با ضخامت های متفاوتی ایجاد کرد اما توصیه می شود که ضخامت آن بین 2 تا 3 سانتی متر باشد و از این مقدار بیشتر نشود. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که نوع قیری که برای عایق کاری یا قیرگونی استفاده می کنید باید با شرایط آب و هوایی منطقه سازگار باشد و نسبت به آن انتخاب شود.

قیر و گونی پشت بام

عایق کاری پشت بام یکی از موارد مهمی است که در هنگام ساختن یک ساختمان باید به آن توجه ویژه شود.روش های مختلفی برای عایق کاری پشت بام وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از قیر و گونی می باشد. با استفاده از قیر و گونی می توان پشت بام ساختمان را به طور کامل عایق کاری و آب بندی کرد.
برای عایق کاری و قیرگونی پشت بام ابتدا باید سطح پشت بام باید به طور کامل سیمان کاری شود تا امکان اجرا و چسباندن قیرگونی بر روی آن ایجاد شود. پس از سیمان کاری، قیر را که دمای آن نزدیک به 180 درجه سانتیگراد است بر روی سطح می ریزند. در نهایت با مخلوط کردن قیر نرم و سخت، گونی را بر روی سطح پهن می کنند.

قیر و گونی سرویس بهداشتی

برای قیر و گونی سرویس بهداشتی همانند پشت بام ابتدا باید سطح سرویس بهداشتی سیمان کاری شود.پس از سیمان کاری سطح را با قیر می پوشانند تا گونی به خوبی بر روی آن بچسبد. لازم به ذکر است که قیرگونی سرویس بهداشتی با استفاده از دو لایه گونی و سه لایه قیر انجام می شود.

قیمت قیر و گونی در تهران

به طور کلی برای تعیین هزینه انجام قیر و گونی معیار ها و فاکتور های مختلفی در نظر گرفته می شود.مهم ترین معیاری که برای تعیین هزینه قیر و گونی در نظر گرفته می شود متراژ و مساحت محیط می باشد. این موضوع مشخص می کند که برای عایق کاری یا قیرگونی سطح مورد نظر به چه مقدار قیر و گونی نیاز است. علاوه بر این، روش اجرای قیرگونی در تعیین هزینه آن نیز نقش دارد. به این صورت که هزینه قیرگونی یک لایه با قیر گونی دو یا سه لایه متفاوت می باشد. همچنین باید هزینه زیرسازی را نیز در نظر گرفت. 

مرکز خدمات قیرگونی در تهران 40 سال سابقه
مرکز خدمات قیرگونی در تهران 40 سال سابقه

برخی از کاربردهای قیر و گونی

همانطور که گفتیم قیر از نفت خام و غیره تولید می شوند. قیرگونی در صنایع مختلف کاربرد های بسیاری دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

1. ساخت و ساز

یکی از مزایا و کاربرد های قیرگونی که بسیار پر استفاده می باشد، استفاده از قیر و گونی در زمینه ساخت و ساز است.
در ساختمان سازی، قیر به عنوان یک ماده چسبنده ایجاد پوشش های دیواری، پوشش های کف و غیره استفاده می شود. علاوه بر آن از گونی نیز به عنوان یک ماده ضد آب در بسیاری از ساختمان ها استفاده می شود. می توان گفت بیشترین استفاده از قیر و گونی در زمینه ساخت و ساز و عایق کاری ساختمان ها می باشد.

2. راهسازی

راهسازی از جمله کاربرد های قیر و گونی می باشد که همانند ساخت و ساز بسیار پر استفاده است و از قیر و گونی در آن به کرات استفاده می شود.
در این صنعت از قیر به عنوان یک ماده ضد آب و مقاوم برای آسفالت جاده ها و خیابان ها استفاده می شود. در راهسازی پس از قیر از گونی برای ایجاد یک پوشش بر روی راه ها استفاده می شود.

3. صنایع غذایی

شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد اما قیر و گونی در صنایع غذایی نیز استفاده می شوند و کاربرد دارند.
در صنایع غذایی از قیر به دلیل خاصیت ضد آب بودن آن و همچنین از قیر به دلیل مقاومت آن در برابر حرارت برای بسته بندی مواد استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات از قیمت ، مشاوره و خدمات قیرگونی در تهران ، با ما تماس بگیرید. 

پویان

پویان هستم . کارشناس فروش شرکت عایق پویان که از سال 1380 در زمینه فروش و نصب ایزوگام فعالیت دارم .
ضمن نوشتن مطالب کاربردی برای سایت آماده پاسخگویی به سئوالات شما نیز هستم .

همه نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *