logo-3

بهترین ایزوگام برای دیوار چیست؟

یکی از مهم‌ترین پرسش های خریداران ایزوگام این است که بهترین ایزوگام برای دیوار چیست؟چنانچه شما از خصوصیات و ویژگی های یک ایزوگام مرغوب و مناسب باخبر باشید انتخاب بهترین ایزوگام برای دیوار مشکل نیست. البته انتخاب کردن یک ایزوگام دیواری به نسبت انتخاب انواع دیگر از ایزوگام کار سخت تری است، چرا که این محصول از ویژگی های خاصی برخوردار است. البته انتخاب یک ایزوگام دیواری به نوع نیاز و میزان بودجه شما نیز بستگی دارد.

انواع عایق کاری دیوار خارجی ساختمان

عایق بندی دیوار برای ساختمان از بیرون یک روش تکمیل استاندارد در آخرین مرحله ساخت و ساز است. انواع مختلفی از مواد وجود دارد که برای عایق کاری در فضای خارجی ساختمان استفاده می شود. انتخاب این مواد بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه و ویژگی های عملیاتی مسکن دارد.
برای هر ماده، فناوری خاص خود با در نظر گرفتن ویژگی های عایق توسعه یافته است. نحوه انتخاب متریال مناسب برای عایق کاری خارجی دیوارها و مواردی که در انجام این نوع کار باید در نظر گرفته شود را در ادامه مطلب بخوانید.

دلایل نیاز به عایق بندی خارجی دیوارها چیست؟

در هر ساختمان، نشت گرما تا حد زیادی از طریق دیوارها اتفاق می افتد. شاخص کمی نشت گرما به مواد و ضخامت سازه و وجود ترک در آن بستگی دارد. اما به طور متوسط دیوارها تا 40 درصد گرما را وارد می کنند. با افزایش قیمت انرژی، موضوع صرفه جویی در آنها بیش از پیش ضرورت می یابد و بنابراین باید به فکر عایق کاری دیوارهای خانه بود.

مزایای عایق بندی دیوار از بیرون چیست؟

با انجام این کار از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:

– لایه عایق قرار داده شده در خارج ، فضای قابل استفاده در داخل خانه را کاهش نمی دهد.
– بار روی سازه های نگهدارنده افزایش نمی یابد.
– لایه عایق نصب شده در خارج از دیوارها محافظت می کند و در نتیجه عمر مفید آنها را افزایش می دهد. روکش بیرونی یک عملکرد تزئینی نیز ارائه می دهد .
– نصب خارجی عایق، بر خلاف عایق بندی دیوار از داخل، تبادل بخار بهینه بین دیوارها و محیط را تضمین می کند، به همین دلیل رطوبت در مواد عایق حرارت جمع نمی شود و دیوارها از طریق آن یخ نمی زنند.
– خواص عایق صوتی سازه افزایش یافته است.
– عایق بندی مناسب دیوارهای خانه از بیرون به میزان قابل توجهی بهره وری انرژی ساختمان را افزایش می دهد. در همان زمان، شما می توانید تقریبا دو برابر در گرمایش صرفه جویی کنید.

ایزوگام برای دیوار
ایزوگام برای دیوار

ویژگی های بهترین ایزوگام برای دیوار

1 . وزن سبک:

از آنجایی که دیوارهای بیرونی یک ساختمان تحمل وزن زیادی را ندارد، انتخاب یک ایزوگام دیواری که از وزن سبکی برخوردار باشد یکی از مزیت های عمده این نوع ایزوگام محسوب می‌شود.ایزوگام دلیجان نمونه ایزوگام‌های دیواری را تولید می کند که به لحاظ وزنی، سبکی قابل‌توجهی دارند.

2 . نصب سریع و آسان:

استفاده از نوع ایزوگام هایی که به راحتی و سهولت بر روی دیوار نصب می شوند از دیگر مزیت های یک ایزوگام دیواری مناسب است.

3 . عایق‌بندی قدرتمند در برابر سرما و گرمای بیرونی و داخل ساختمان:

این خصوصیت نیز یکی دیگر از ویژگی های ایزوگام دیواری مرغوب و مناسب است، ایزوگام دلیجان از این جهت تولیدات بسیار خوبی دارد و مقاومت بالای ایزوگام دلیجان در برابر گرما و سرما در میان محصولات مشابه زبان زد است.

4 . قابلیت ایجاد یک نمای ساختمانی ارزان‌قیمت و ممانعت از آسیب رساندن به لایه‌های سیمانی دیوار ساختمان:

در این مورد استفاده از ایزوگام دلیجان با لایه‌های طرح دار و فویل دار یک انتخاب مناسب است. این نوع ایزوگام های علاوه بر برخورداری از مزیت های فوق، از آنها به عنوان یک پوشش مناسب برای نمای ساختمان نیز استفاده می‌شود که باعث کاهش چشمگیر هزینه‌های ساخت جهت حذف نمای سنگی و آجری ساختمان می¬شود.

5 . ایزوگام های فویل دار

این نوع از ایزوگام ها که از محصولات ویژه ایزوگام دلیجان نیز است به علت برخورداری از یک لایه «فوبل » از جذب شدن نور خورشید و تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری کرده و به همین دلیل ، حتی در روزهای بسیار گرم تابستان گرمای آفتاب در داخل ساختمان احساس نمی شود. علاوه بر این نوع از ایزوگام ها به عنوان یک عایق حرارتی عمل کرده و مانع از خروج گرمای داخل ساختمان در زمستان‌ها می شود. این نوع ایزوگام علاوه بر این، یک عایق رطوبتی و عایق صدای بسیار قدرتمند می‌باشد.

عایق پویان ، نمایندگی فروش و نصب ایزوگام در تهران ، آماده مشاوره و نصب بهترین ایزوگام برای دیوار متناسب با نوع سازه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *