اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی

اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی

نصب و اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام از موراد مهم در ساختمان بوده که جهت جلوگیری از ریزش کف و تجمع آب انجام می شود. می توان عایق کاری سرویس بهداشتی را با استفاده از قیرگونی انجام داد اما اجرای ایزوگام اگر درست و اصولی انجام شود نسبت به قیرگونی از نظر هزینه به صرفه تر می باشد.

لازم به ذکر است که عایق کاری و یا نصب ایزوگام در سرویس بهداشتی و حمام باید توسط افراد مجرب و آموزش دیده انجام شود تا بعدا مشکلاتی مانند نفوذ نم و رطوبت … در نتیجه تخریب ایجاد نشود. نمایندگی نصب و فروش انواع عایق های رطوبتی در سطح تهران ( عایق پویان ) آماده ارائه خدمات تضمینی به شما مشتریان عزیز می باشد. در هر جای تهران که هستید می توانید با ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره و بازدید رایگان ما بهره مند شوید. جهت دریافت قیمت روز ایزوگام دلیجان کلیک کنید.

 

اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی

 

ویژگی اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

معایب

بعد از سیمانکاری سطح دیوارها و یا کف ایزوگام می شوند. اما مواردی از مشکلاتی را ایجاد می کند که یکی از مهم ترین آن ها عدم چسبیدن کامل سرامیک و کاشی بر سطح دیوار یا کف می باشد. و بعد از مدتی احتمال جدا شدن آن از سطح نیز موجود دارد.

 

مزایا

استفاده از ایزوگام ها دارای مزیت های نیز می باشد. که به چند نمونه از آن ها در ادامه اشاره می کنیم:

  • دارای ماندگاری بالا و عمر طولانی تر می باشد.
  • وزن سبک تری نسبت به عایق های رطوبتی دارند.
  • هزینه نصب و اجرای کمتری نسبت به قیر و عایق کاری دارند.
  • در مقایسه با قیرگونی از تمیزی بعد از کار بالاتری برخوردار هستند.

وجود این مزیت ها سبب شده است که افراد مشکلات جزئی آن را نادیده بگیرند تمایل بیشتری به استفاده از این محصول را داشته باشند.

 

آموزش نصب ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

بعد از بررسی مساحت و نوع ایزوگام نوبت به نصب آن توسط نصاب می باشد. در ابتدا سطح مورد نظر باید کاملا سیمان کاری شود و بعد از گذشت مدت کوتاهی که سیمان خشک شد. کار اجرا و نصب عایق های رطوبتی شروع می شود. تمام لوله ها به جز لوله مربوط به توالت فرنگی ( برای نصب توالت فرنگی نباید بریده شود ) باید برش داده شوند. سپس لوله های مربوط به آب گرم یا سرد را با استفاده از گچ پوشش داده شده تا از بروز مشکلات و آسیب رسیدن در حین انجام کار جلوگیری شود. سپس سطح سیمانی را به عنوان پایه کار قیرگونی می کنیم و کاملا پوشش می دهیم.

حال نوبت به برش ایزوگام در اندازه های مربوطه جهت داخل لوله فاضلاب , کف شور … می باشد. سپس به اندازه های بزرگتر برش داده شده تا جهت کف به کاربرده شود. با استفاده از حرارت مشعل که متصل به یک کپسول گاز LPG است فرایند ذوب کردن و چسباندن انجام می شود. عایق پویان نمایندگی نصب ایزوگام در تهران

نکات مهم :

  • در جوشکاری بندها و روی هم قرار گرفتن ایزوگام ها به اندازه لازم حتما دقت شود.
  • در صورت وجود کف شور در کف حتما شیب مناسب جهت هدایت و ورود آب به کف شور رعایت شود. عدم دقت در این موضوع سبب بروز مشکلات بعدی و هزینه بیشتر خواهد شد.

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.